Bin Dokuz Yüz Seksen Dört by George Orwell & Celal Üster

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört

By George Orwell & Celal Üster

  • Publication Date: 2014-07-21
  • Genre: Fiction & Literature

Book Summary

Parti'nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.

George Orwell'in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır. 

Can Yayınları, bu "bütün zamanların kitabını" Celâl Üster'in özenli çevirisiyle okura sunmaktan kıvanç duyuyor.

Book Related Tags : Read online Bin Dokuz Yüz Seksen Dört by George Orwell & Celal Üster, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört by George Orwell & Celal Üster PDF ebook , Bin Dokuz Yüz Seksen Dört George Orwell & Celal Üster epub ebook download , Bin Dokuz Yüz Seksen Dört George Orwell & Celal Üster audiobook download , Bin Dokuz Yüz Seksen Dört PDF E-BOOK download, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört MOBI/AZN eBOOK , Bin Dokuz Yüz Seksen Dört EPUB iPhone, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört PDF ereader, George Orwell & Celal Üster's book review, free ebook download, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört book online review, Fiction & Literature

Comments